*** strona w budowie***
Uwaga! Od 01 stycznia 2018 roku obowiązują nowe adresy e-mailowe!!!
Wszystkie wiadomo.ci wysy.ane na stare adresy b.dą przekierowane na nowo obowiązujące.

Remont al.Żołnierza - jeździmy inaczej 2018-03-21 13:26:28

Rozpoczęta właśnie przebudowa Alei Żołnierza wymusiła też konieczność wprowadzenia zmian w kursowaniu autobusów MPK. Zmieniła się też lokalizacja przystanków. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, by mieszkańcy w minimalnym stopniu odczuli te niedogodności.

Korekty rozkładów jazdy dotyczą tras autobusów linii: 13, 18 i 28, godziny odjazdów z przystanków nie ulegają zmianie. Od wtorku, 20 marca kursują one zmienioną trasą, z pominięciem przystanków zlokalizowanych w obrębie remontowanej Alei Żołnierza. Począwszy od dziś nieczynne pozostają przystanki: "Al. Żołnierza Szkoła", "Al. Żołnierza" oraz "Al. Żołnierza Koszary". Wyłączone z ruchu są także: "Al. Żołnierza Os. Hallera", "Al. Gryfa Kościuszki", " Al Gryfa Pogodna" i "Pogodna"- obok restauracji Piccolo. Nieczynne są również od wtorku dwa przystanki przy ul. 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty.

Po zmianie organizacji ruchu przystankiem początkowym dla autobusów linii 13 i 18 jest przystanek "Pogodna Os. Hallera". Wybierając tę lokalizację kierowaliśmy się małą odległością nowego miejsca, od nieczynnego obecnie przystanku "Al. Żołnierza Osiedle Hallera". Aby przejść spod "Kasyna" do tymczasowego przystanku początkowego dla autobusów obu linii, trzeba pokonać niespełna 320 metrów. Uznaliśmy, że bliskość początkowego przystanku tymczasowego, skąd swoje kursy rozpoczną autobusy linii 13 i 18, zrekompensuje problem sprawnego dotarcia do autobusu po zamknięciu Al. Żołnierza.

Prosimy jednak mieszkańców i naszych pasażerów o zwrócenie baczniejszej uwagi na numery i wyświetlacze kierunkowe autobusów, oczekujących na tymczasowym przystanku początkowym "Pogodna Osiedle Hallera". Dojdzie bowiem do sytuacji, że oczekiwać tu będą na swój odjazd jednocześnie autobusy obu linii. O pomyłkę nietrudno, radzimy więc uważniej spojrzeć na wyświetlacze.

Po rozpoczęciu przebudowy Al. Żołnierza zmuszeni zostaliśmy również do zmiany trasy autobusu linii nr 28. Od wtorku autobus tej linii kursuje z pominięciem osiedla Letniego, Al. Żołnierza oraz 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty. Dla pasażerów zamieszkałych w pobliżu osiedli Letniego i Hallera, a korzystających z linii 28, przygotowaliśmy przystanki "Kościuszki Plac Majdanek" i "Kościuszki Szkolna". Przez ul. Kościuszki trasa linii 28 biegnie w obu kierunkach. Mieszkańcy osiedla Zachód mogą korzystać natomiast z autobusu linii 28, wsiadając na przystankach przy ul. Szczecińskiej.

Istotna jest także informacja dla pasażerów, jadących autobusem linii 28 z osiedla Zachód do ulic Tańskiego i Metalowej w dzielnicy Kluczewo. Po zmianach autobus linii 28, kursując od pętli Moniuszki i dalej Spokojną- nie zatrzyma się na przystanku "Szczecińska wieżowiec".

Pasażerowie, którzy chcą jechać na ulicę Metalową, proszeni są o korzystanie z przystanku "Szczecińska- Wieniawskiego". Wprowadzając to rozwiązanie wyeliminowaliśmy z przystanku "Szczecińska- wieżowiec" odjazdy autobusów tej samej linii w dwóch różnych kierunkach, unikając zamieszania. Przypominamy więc ponownie: Dojazd "28" z osiedla Zachód na Metalową bez ryzyka pomyłki kierunku powinien następować z przystanku "Szczecińska- Wieniawskiego".

W aplikacji jakdojade.pl dostępna jest aktualna wersja rozkładu jazdy uwzgledniająca zmienione trasy dla linii nr 8, 13,18 oraz 28. Rozkłady jazdy dla wymienionych linii na odcinkach stałej tarasy przejazdu nie uległy zmianie.

Przepraszając naszych pasażerów za te niedogodności liczymy na zrozumienie. Więcej szczegółów o zmianach znajdziecie na naszej stronie: www.mpkstargard.pl . Służymy też całodobową informacją pod nr telefonu: 91 573- 13- 82. Do dyspozycji są nasi pracownicy w punktach informacyjnych przy ul. Piłsudskiego (tel.: 91 577- 24- 49) oraz przy Pętli Moniuszki (91 573- 24- 46) i na osiedlu Lotnisko (91 576- 21- 22).

tworzenie stron www wawrus.pl projekt graficzny www.amill.pl
73-110 Stargard
ul. Składowa 1
tel.: (0 prefix 91) 573 22 13
fax: (0 prefix 91) 573 22 19